CKIT - Mrągowo

Centrum Kultury i Turystyki Mrągowo

Nasze miasto jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i zabawy w czasie sezonu letniego, jest jednocześnie doskonałym miejscem do działań marketingowych dla wielu firm krajowych i zagranicznych.

Strona główna > Aktualności > MRÓZ - ARTYSTA wystawa fotografii Mirosława Kleczkowskiego
MRÓZ - ARTYSTA wystawa fotografii Mirosława Kleczkowskiego

10 lutego o godz. 18.00 zapraszamy do Galerii Centrum
na wernisaż fotografii Mirosława Kleczkowskiego

„ MRÓZ – ARTYSTA ”

…to kolejna wystawa fotografa, którego dorobek już kłóci się z definicją amatorstwa, ale skromność jeszcze nie pozwala nazywać siebie artystą… Mimo wieloletniego doświadczenia w pracy z aparatem fotograficznym wciąż rozwija swoje umiejętności w  Kętrzyńskim Stowarzyszeniu  Fotograficzno – Filmowym (KSFF) „FOTO  MX”.

W ostatnim czasie fascynuje go fotografia krajobrazowa, zbliżeniowa i makrofotografia. Oprócz tego nadal jego pasją pozostaje ekologia i wędkarstwo. Warto się przekonać jak cierpliwość wędkarza łączy się z wnikliwością obserwacji miłośnika przyrody, a przejście na emeryturę sprzyja rozwijaniu zamiłowań, które wymagają czasu i skupienia.

Mirosław Kleczkowski nie tylko dobrze ten czas wykorzystuje, ale dzieli się nim z nami. Tym razem pragnie pokazać nieznane – albo niedoceniane – oblicze zimy, podzielić się swoim zachwytem nad jej pięknem. Jedno jest pewne: z całą pewnością jego fotografie skłaniają do ciepłego spojrzenia na tę właśnie porę roku.

Autor wystawy stwarza nam niecodzienną okazję zobaczenia zimy w zupełnie innym – nomen omen - świetle:  zaskakująco barwną i niewiarygodnie… pomysłową. Po raz kolejny ten właśnie fotograf odsłania przed nami przyrodę w taki sposób, że zdumiewa nas,  oczarowuje, ale i zawstydza, że sami jej tak nie widzimy. To dzięki niemu, dzięki zdjęciom, które wykonał, znów – jak w dzieciństwie - będziemy bardziej uważnie patrzeć wokół siebie, skupiać się na dziełach, które tworzy mróz - artysta: obrazach na szybie, rzeźbach z kryształków wody, kroplach zastygłych w biegu…

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z ulotności momentów utrwalonych na fotografii – tym większa zasługa fotografa, który chce się nimi podzielić. Dlatego pozwólmy sobie na tę chwilę skupienia i zachwytu nad światem, który roztaczałby  swoje uroki na darmo, gdyby nie wprawne oko artysty-amatora, Mirosława Kleczkowskiego.