CKIT - Mrągowo

Centrum Kultury i Turystyki Mrągowo

Nasze miasto jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i zabawy w czasie sezonu letniego, jest jednocześnie doskonałym miejscem do działań marketingowych dla wielu firm krajowych i zagranicznych.

Strona główna > Aktualności > 10. GRAND OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata - wstęp wolny!!!
10. GRAND OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata - wstęp wolny!!!

w ramach współpracy z Fundacją Cinema Art w dniach 1-2 lutego o godz. 18.00
zapraszamy do Centrum na
pokaz pokonkursowy
10. GRAND OFF.  Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata.

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.

Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalna Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 60 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów. Nagrody w postaci pięknych statuetek wręczane są na festiwalowej Gali, która odbyła się 2 grudnia.
W 2016 roku na festiwal nadesłano 4000 filmów ze 123 krajów całego świata.

W kinie Zodiak będziecie Państwo mieli okazję obejrzeć 11 nagrodzonych w konkursie filmów. Wstęp wolny.

1 lutego

Najlepsza Fabuła

RIDERS [‘29] Osoba nominowana / Nominee: Jesper Vidkjær Rasmussen
Reżyser / Director: Jesper Vidkjær Rasmussen, Dania / Denmark

Zniesmaczony zabójczą przemocą panującą w wyjętym spod prawa klubie motocyklowym, Lars, po 8 latach spędzonych w więzieniu, postanawia z niego odejść. Chce zacząć nowe życie z żoną i synem, w innym kraju. Ale nic nie idzie zgodnie z planem.

Najlepsza Reżyseria

TIMECODE [‘15] Osoba nominowana / Nominee: Juanjo Giménez Peña
Reżyser / Director: Juanjo Giménez Peña, Hiszpania / Spain

Luna i Diego są strażnikami parkingowymi. Diego ma nocną zmianę, a Luna pracuje w ciągu dnia.

Najlepszy Scenariusz

QUI N’A PAS SA PART D’OMBRE / WHO DOESN’T HAVE A DARK SIDE [‘15] Osoba nominowana / Nominee: Léo Favier
Reżyser / Director: Léo Favier, Francja / France

Minister Finansów dorwany przez dziennikarzy. Sprawa wyszła na jaw, znaleźli dowód na jego ukryte konto w Szwajcarii. Skandal! Wstyd! Powinien zrezygnować! Jak do tego doszło? W poszukiwaniu rozwiązania, jak wybrnąć z sytuacji, minister zagłębia się we własną przeszłość.

Najlepsze Zdjęcia

THE SECRET WORLD OF FOLEY [‘14] Osoba nominowana / Nominee: James Watson
Reżyser / Director: Daniel Jewel Wielka Brytania / UK

Film zabiera nas w podróż do mało znanego świata dźwiękowców, którzy dają filmom życie dodając do nich efekty dźwiękowe w postprodukcji.

Najlepszy Montaż 

HENRY [‘8] Osoba nominowana / Nominee: Matthew Jeffrey
Reżyser / Director: Matthew Jeffrey, Wielka Brytania / UK

Henry jest odludkiem, który nie spędza dużo czasu ze swoimi rówieśnikami. Rodzice rzadko pozwalają mu wyjść z domu i spotkać się z innymi dziećmi z sąsiedztwa. Boją się go wypuszczać po tych wszystkich strasznych historiach, które Henry opowiada o dzieciach ze szkoły. Pewnego dnia Henry znajdzie się w sytuacji „walcz lub uciekaj” i będzie musiał dokonać wyboru.

Najlepsza Aktorka

KROKI / TRAVELLING [‘24] Osoba nominowana / Nominee: Nikola Raczko
Reżyser / Director: Karolina Zaleszczuk, Polska / Poland

Nastoletnia Justyna nie może już wytrzymać z matką, która całe noce spędza na imprezach, próbując kogoś poznać. Gdy do jej bloku wprowadza się nowa sąsiadka, Justyna zaczyna znikać z domu. Przypadkowa i niewinna fascynacja starszą dziewczyną ka że jej dorosnąć.

2 lutego

Najlepszy Aktor

THE MALTESE FIGHTER [‘19] Osoba nominowana / Nominee: Malcolm Ellul
Reżyser / Director: Arev Manoukian, Malta

W czasach największej przemocy politycznej na Malcie, Carmelo, samotny ojciec i bokser z Valletty, by utrzymać siebie i syna Giuseppe, jest zmuszony dołączyć do skorumpowanego światka.

Najlepszy Dokument

BUDZIK / OUT OF THE BLUE [‘32] Osoba nominowana / Nominee: Piotr Małecki
Reżyser / Director: Piotr Małecki, Polska / Poland

Budzik to klinika, w której dzieci w śpiączce czekają na przebudzenie. Przy łóżkach dzieci dyżurują rodzice, którzy prawie nie wychodzą z kliniki. Śpią na polowych posłaniach, które rozkładają obok szpitalnych łóżek – są zdeterminowani, by pomóc dzieciom wrócić do życia. Film opowiada niezwykłą historie ludzi, którzy w obliczu osobistej tragedii nie poddają się, są pełni nadziei, walcząc o życie i zdrowie swoich dzieci.

Najlepsza Animacja

L’ARBRE / THE TREE [‘15] Osoba nominowana / Nominee: Lucie Sunková
Reżyser / Director: Lucie Sunková, Francja / France

Cykl życia wiekowego dębu rosnącego nieopodal wiejskiego domu. Z jego żołędzia wyrasta obok nowy dąb. Na skutek zniszczeń po silnej burzy stary dąb trafia do domu w roli rodzinnego stołu. Przez okno obserwuje, jak dorasta młody dąb. Aż pewnego dnia młode drzewo znika z horyzontu. Wkrótce, ku zdumieniu dojrzałego drzewa, ojciec rodziny przynosi do domu nowe dębowe krzesło.

Najlepsza Scenografia

PUPPENSPIEL / PUPPET PLAY [‘19] Osoba nominowana / Nominee: Ares Ceylan
Reżyser / Director: Ares Ceylan Szwajcaria / Switzerland

Ruben mieszka ze swoim surowym ojcem w domku położonym na odludziu, w lesie. Pewnego ranka słyszy, jak dzieci z miasteczka opowiadają makabryczne historie o jego ojcu i postanawia sprawdzić, skąd biorą się te plotki.

Najlepszy Film Polski

LOKATORKI / TENANTS [‘30] Osoba nominowana / Nominee: Klara Kochańska
Reżyser / Director: Klara Kochańska

Justyna, samotna trzydziestoparolatka, mimo ryzyka jakie się z tym wiąże, kupuje mieszkanie na aukcji komorniczej. W dniu przeprowadzki do wymarzonego domu okazuje się, że klucze nie pasują do zamka. Sen Justyny o własnym miejscu spełni się jako koszmar...