CKIT - Mrągowo

Centrum Kultury i Turystyki Mrągowo

Nasze miasto jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i zabawy w czasie sezonu letniego, jest jednocześnie doskonałym miejscem do działań marketingowych dla wielu firm krajowych i zagranicznych.

Strona główna > Kino Zodiak > Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji

Od 22 marca zapraszamy na cotygodniowe spotkania z polską animacją.

Odbywający się od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”) jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także – za sprawą odbywających się przez cały rok projektów towarzyszących – promocją, w kraju (INWOKACJA O!PLA) i za granicą (O!PLA ACROSS THE BORDERS), jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.

Jak co roku na widzów O!PLA czekać będzie największa panorama najnowszej polskiej animacji, złożona z najlepszych realizacji? z ostatnich dwóch lat (w niemal wszystkich animacyjnych technikach) – począwszy od filmów wysokobudżetowych poprzesz prace szkolne, off-owe, animowany wideoklip, po filmy bardzo krótkie, abstrakcje i eksperymenty.

Jurorami na O!PLA będą wszyscy widzowie biorący udział w projekcjach; to oni zdecydują o tym, do kogo powędrują Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka oraz liczne nagrody pozaregulaminowe.


ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZY FILM !!!   WSTĘP WOLNY

88 zakwalifikowanych do Konkursu Głównego filmów podzielonych zostało na 6 kategorii.

22 marca 2016 r., godz. 18.00 KATEGORIA STUDYJNA (84')

DOBRY DZIEŃ (2015, 6’15”), Filip Grudziel (Studio Munka / Inguin Studio)
DOM (2015, 14’22”), Agnieszka Borowa (FUMI Studio)
DRUCIANE OPRAWKI (2014, 14’), Bartosz Kędzierski (Studio KINESKOP)
KREATURY (2015, 10’), Tessa Moult-Milewska (Studio Munka / WJTem)
MAGICZNY LAS (2016, 3’45”), Artur Marcol (Panopticm Studio)
SIGNUM (2015, 13’54”), Witold Giersz (Studio Animacji Witold Giersz)
SPRAWA MOCZARSKIEGO (2015, 5’09”), Tomasz Siwiński (FUMI Studio / Fundacji im. Kazimierza i Zofii Moczarskich)
TA CHOLERNA NIEDZIELA (2014, 16’09”), Przemek Kotyński (Studio Produkcyjne ORKA)

29 marca 2016 r., godz. 17.00 KATEGORIA SZKOLNA (90')

ALICJA (2015, 3’09”), Joanna Kańka (ANIMA-ART Policealne Studium Plastyczne w Krakowie)
BESTIA (2016, 03’30”), Agnieszka Konarska (PWSFTviT ŁÓDŹ)
CIPKA (2015, 8’22”), Renata Gąsiorowska (PWSFTviT ŁÓDŹ)
CZARNA WOŁGA (2015, 3’58”), Marta Wiktorowicz (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
FILM CAMROWY WIELOWARSTWOWY (2015, 3’15”), Aneta Makowska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
FURIA (2015, 3’30”), Paulina Wyrt (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
GLI.TCH (2014, 3’34”), Mikołaj Sęczawa (ASP ŁÓDŹ)
ŁAŃCUSZKI (2015, 8’10”), Alicja Błaszczyńska (PWSFTviT ŁÓDŹ)
NIEBO NADE MNĄ (2015, 2’50”), Agnieszka Waszczeniuk (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
OPOWIEŚĆ O LESIE (2014, 4’46”), Katarzyna Melnyk (PWSFTviT ŁÓDŹ)
OSTATNIA WIOSKA NATURYSTÓW (2015, 3’09”), Wacław Marat (ASP WARSZAWA)
PŁOTY (2015, 7’), Natalia Krawczuk (PWSFTviT ŁÓDŹ)
SPACER (2015, 3’37”), Marcin Surma (PWSFTviT ŁÓDŹ)
SUSZA (2014, 6’25”), Sara Divjak (ASP KRAKÓW)
TUBE STORY (2015, 2’31”), Dorota Omiotek (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
UDOMOWIENIE (2015, 6’), Sylwia Gaweł (ASP KRAKÓW)
WIÓRY (2015, 6’28”), Agata Mianowska (PWSFTviT ŁÓDŹ)
ZACZYN (2015, 4’55”), Artur Hanaj (PWSFTviT ŁÓDŹ)
ZAWIESZONY (2015, 4’16”), Aleksandra Hildebrandt (Akademia Animacji 3D i Efektów Specjalnych DRIMAGINE w Warszawie)

5 kwietnia 2016 r., godz. 17.00 KATEGORIA OFF & GO! (82')

A DAVID MACKO (2015, 2’42”), Macko Sławuski
DRUMLA (2015, 12’29”), Tomasz Pawlak
FOREST MONSTER (2015, 5’04”), Martyna Koleniec
GOŁĘBIE (2016, 2’50”), Joanna Jóźwicka
GROTA (2015, 9’00”), Dawid Żurawski
HAIKU (2016, 3’42”), Mariusz Wirski, Piotr Zarzycki
KOLEKCJONER (2015, 07’09”), Kamila i Mirek Sosnowscy
KOSMOS (2014, 9’43”), Karolina Głusiec
LABORATORIUM (2015, 8’00”), Natalia Nguyen
MÓJ TATA W MUZEUM (2015, 2’20”), Anna Mrożek
POLE (2015, 7’43”), Sebastian Milewski
PRZETRWAĆ W PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ (2015, 2’29”), Michał Rychławski (STREFA 57)
UTOPIA (2015, 3’59”), Daniel Zagórski

12 kwietnia 2016 r. godz. 17.00 KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP (90')

ARTIFICIAL INTELLIGENCE (2015, 4’48”) Alicja Błaszczyńska | Kromproom
CUKIERKI (2014, 3’26”), Mai Tran | ROBODROM
DAYDREAMER (2015, 03’10”), Tomek Ducki | Bipolar Sunshine
DEAR SADNESS (2015, 04’40”), Sylwia Kubus | Maja Koman
DO GÓRY I NA DÓŁ (2015, 3’50”), Wiktor Podgórski | Lomi Lomi
ETUDEPEN (2015, 4’06”), Tessa Moult-Milewska | Black Finit
HERBU WARKOCZYK (2015, 4’00”), Karolina Jacewicz | Zabrocki feat. Olga Zabrocka
ILE JESZCZE W TOBIE JEST SIŁ? (2015, 5’07”), Bogna Warszawa | Junior Stress
JAKBYŚ WYŁ (2015, 4’44”), Anna Pytlik | Bukowicz
JA JESTEM ZŁODZIEJ (2015, 5’22”), Maciej Przemysław Bednarek | Elektronikt
LE SZAMPAN (2015, 3’35”), Mai Tran | ROBODROM
LEAKY HANDS (2015, 04’05”), Jakub Romanowicz | EGGA
MASY (2015, 4’02”), Łukasz Rusinek | ALLES
PANCERZ (2015, 4’30”), Tomasz Boniewski | Kabanos
RZEŹBA DNIA (2015, 3’31”), Monika Kuczyniecka | Renata Przemyk
SEDNO SPRAWY (2015, 3’37”), Łukasz Rusinek | R.U.T.A.
SIEDEM (2015, 06’23”), Kamila i Mirek Sosnowscy | Same Suki
SPOOK (2015, 4’30”), Karolina Głusiec | JAAA!
STWORY, ZMORY, POTWORY (2015, 3’14”), Irmina Tota | Glass Ballerina
THE ANIMALS (2015, 03’22”), Tomek Ducki | Emily King
VEINS (2016, 5’06”), Łukasz Rusinek | DECAPITATED

19 kwietnia 2016 r., godz. 17.00 KATEGORIA: FORMANIMY i KATEGORIA: ANIMOWANE FRASZKI (65')

BEREK (2015, 2’40”), Piotr Czyż
CHÓR (2014, 2’10”), Marcin Surma (PWSFTviT ŁÓDŹ)
DYFUZJA (2015, 2’43”), Anna Pytlik, Kamil Kucharski
KINKI (2015, 10’12”), Izumi Yoshida (FUMI Studio)
KOSMOS (2015, 2’07”), Katarzyna Królak | Ondrej Smeykal
MOZAIKA, WALC ŚLEDZIONY (2015, 4’25”), Andrea Guizar (PWSFTviT ŁÓDŹ)
NIE TRAĆ GŁOWY (2015, 4’), Karolina Specht (PWSFTviT ŁÓDŹ)
SONATE (2016, 1’32”), Alicja Pruchniewicz
STO[NE]S (2015, 2’20”), Marcin Giżycki
THRILLER MIEJSKI (2015, 02’09”), Aleksandra Dyktyńska (ASP ŁÓDŹ)
WNĘTRZE (2014/2015, 4’08”), Sylwia Owczarczyk (ASP ŁÓDŹ)
ZAPIS Z WCZORAJ (2015, 5’00”), Michał Soja (ASP KRAKÓW)

ABSTRACT 2 (2015, 0’50”), Mikołaj Krupa (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
ELEMENTORUM (2015, 02’02”), Aneta Makowska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
FLY AS A BIRD (2014, 1’12”), Wiktor Podgórski
HEJ, HO I NIESPODZIEWANA PRZYGODA (2015, 1’09”), Maciej Żuk / Kamil Wójcik
I AM (2014, 00’05”), Magdalena Pilecka
KATHARSIS (2015, 2’), Rozalia Ogonowska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
LAS (2015, 1’06”), Marta Kazimierczak
MINDLESS (2015, 1’37”), Miłosz Cieślikowski-Ryczko (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
NIA (2015, 00’16”), Martyna Szczepanowska
OBRAZEK (2015, 1’45”), Ala nunu Leszyńska (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
SHADE (2015, 1’37”), Michał Wójcicki (Wydział Sztuki UTH w Radomiu)
SZTUKA LATANIA (2014, 0’48”), Anna Nowicka (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
WHADDUP FISH! (2015, 1’14), Tomasz Pilarski (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)
ZABAWA (2015, 2’04”), Wiktor Pietrzak (Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie)
ŻYCIE (2015, 1’34”), Michał Rychławski (STREFA 57)