CKIT - Mrągowo

Centrum Kultury i Turystyki Mrągowo

Nasze miasto jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i zabawy w czasie sezonu letniego, jest jednocześnie doskonałym miejscem do działań marketingowych dla wielu firm krajowych i zagranicznych.

Strona główna > Przeglądy / Konkursy > Konkursy recytatorskie

 

XXXIV Konkurs Recytatorski "Spotkania z poezją"

"Głoszono ją umarłą, a oto jeden z tysięcznych
dowodów, że żyje. Głoszono ją podbitą, a oto
nowy dowód, że umie zwyciężyć."
Henryk Sienkiewicz

 

         24 maja 2016 (wtorek) o godz. 10.00 w Centrum Kultury i Turystyki odbędą się eliminacje rejonowe XXXIV Konkursu Recytatorskiego SPOTKANIA Z POEZJĄ. Udział w nich weźmie 39 młodych recytatorów wyłonionych w eliminacjach miejsko-gminnych ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu mrągowskiego.  

Kolejność prezentacji

Kategoria: klasy I - III
1. MAGDALENA NYSZTAL z SP nr 1 w Mrągowie/Boh. Warszawy, Kl. II
„Ptasie radio” Julian Tuwim
2. JULIA KLIM z SP w Szestnie, Kl. II
„Piłka” Dorota Gellner
3. KAROL KOPICZ z SP w Nawiadach
„Lokomotywa” Julian Tuwim
4. NATALIA PAWLIK z SP w Sorkwitach, Kl. I
„Zosia Samosia” Julian Tuwim
5. TOMASZ DŁUGOŁĘCKI z SP nr 4 w Mrągowie, Kl. I
 „Spóźniony słowik” Julian Tuwim
6. HANNA BAGIŃSKA z Zespołu Oświatowgo w Mikołajkach, Kl. I
„Rozrzutny wróbel” Jan Brzechwa
7. KORNELIA JASIECKA z SP w Choszczewie, Kl. II
„A jak będę dorosła” Danuta Wawiłow
8. MICHAŁ NESTORUK z SP w Nawiadach
„Małe jest wielkie” Kalina Jerzykowska
9. MAGDALENA ZAWILIŃSKA ze Społecznej SP Sto w Mikołajkach, Kl. II
„Ręce i nogi” Jan Brzechwa
10. JULIA LISEK z SP w Nawiadach
„Zakochana sowa” Kalina Jerzykowska
11. JAKUB BRZOSTEK z ZS w Warpunach z siedzibą w Zyndakach, Kl. III
„Komputer zachorował” Agnieszka Galicka
12. ZUZANNA DOGODA ze Społecznej SP Sto w Mikołajkach, Kl. II
„Bałagan” Hanna Niewiadomska

Kategoria: klasy IV - VI
1. PIOTR MADEJ z Zespołu Oświatowego w Mikołajkach, Kl. V
„Zając i żółw” Ludwik Jerzy Kern
2. OLIWIA SOKÓŁ z SP w Choszczewie, Kl. IV
„O rodzicach” Ludwik Jerzy Kern
3. WERONIKA KUSIEK z SP nr 4 w Mrągowie, Kl. IV
„Mole książkowe” Hanna Niewiadomska
4. BŁAŻEJ KOZŁOWSKI z SP w Woźnicach, Kl. VI
„Jeździec” Jerzy Liebert
5. WIKTORIA SZAPIEL z SP w Choszczewie, Kl. V
„Przyjaźń” Krystyna Jabłońska
6. MATEUSZ GRĄDZKI z SP w Starych Kiełbonkach
„Pani Twardowska” Adam Mickiewicz
7. JULIA ŻELAZEK z SP w Kosewie, Kl. IV
„Kawoszka” Jakub Przebindowski
8. SZYMON MAKOWSKI z SP nr 1 w Mrągowie/Boh. Warszawy, Kl. VI
„Straszny sen” Dorota Terlikowska
9. DOMINKIA JÓŹWIK z SP w Nawiadach
„Narkotykowe” –Studio dla Ciebie
10. LILIANNA BAGIŃSKA z Zespołu Oświatowego w Mikołajkach, Kl. IV
„Dialog z pluskwą” Ludwik Jerzy Kern
11. JULIA ZEMBOWSKA z SP w Choszczewie, Kl. IV
„Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” Wisława Szymborska
12. JAKUB MACIERZEWSKI z SP w Starych Kiełbonkach
„Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą” Leopold Staff

Kategoria: gimnazjum
1. ABRIELA RYDEL z Gim. w Pieckach
Wiersz: „Każda świeczka” Roger Waters
fragm. prozy: „Gorączka” Dee Hulman
2. JACEK KIŚLUK z ZS w Baranowie, Kl. III
Wiersz: „Czas” Zygmunt Krasiński
fragm. prozy: Rewolucja” Sławomir Mrożek
3. MAŁGORZATA LIGOCKA ze Społecznego Gim. Sto w Mikołajkach, Kl. II
Wiersz: „Do moich uczniów” Jan Twardowski
fragm. prozy: „Panna z mokrą głową” kornel Makuszyński
4. EMILIA BACŁAWSKA z Gim. nr 4 w Mrągowie, Kl. III
Wiersz: „Miłość szczęśliwa” Wisława Szymborska
fragm. prozy: „Opium w rosole” M. Musierewicz
5. PIOTR RADOMSKI z Gim. w Pieckach
Wiersz: „Wędrówka” Danuta Wawiłow
fragm. prozy: „Dziennik pisany nocą” Gustaw Herling Grudziński
6. GABRIELA PIOTROWSKA z Gim. nr 2 w Mrągowie, Kl. III
Wiersz: „Nic dwa razy” Wisława Szymborska
fragm. prozy: „Gwiazd naszych wina” John Green
7. KONRAD ŁUCZYŃSKI z Gim. w Pieckach
Wiersz: „Kiedy się dziwić przestanę” Jonasz Kofta
fragm. prozy: „Postscrpitum” Edward Stachura
8. KAROLINA WALCZAK ze Społecznego Gim. Sto w Mikołajkach, Kl. II
Wiersz: „W moim domu” Jonasz Kofta
fragm. prozy: „Lalka” Bolesław Prus
9. JULIA EŹLAKOWSKA z Gim. nr 4 w Mrągowie,Kl. III
Wiersz: „Rezultat” Jerzy Waligórski
fragm. prozy: „Ten jeden dzień” Gayle Forman

Kategoria: poezja śpiewana
1. MACIEJ BASTEK z Gim. w Szestnie, Kl. III
Wiersz: „Zapach szczęścia” Julian Tuwim
Utwory: ”Czarny blues o czwartej nad ranem”
słowa: Adam Ziemianin, muzyka: Krzysztof Myszkowski
„Sielanka o domu”
słowa: Wojciech Bellon, muzyka: Wacław Juszczyszyn
2. EDYTA BARTOSIEWICZ ze Społecznego Gim. Sto w Mikołajkach, Kl. II
Wiersz: „Muzyka ulicy złotej” Józef Czechowicz
Utwory: ”Taki kraj”
słowa: Jan Pietrzak, muzyka: Zbigniew Raj
„Znów wędrujemy”
słowa: Krzysztof Kamil Baczyński, muzyka: Grzegorz Turnau
3. MIKOŁAJ MATULEWICZ z ZS w Baranowie, Kl. III
Wiersz: „Widokówka z tego świata” Stanisław Barańczak
Utwory: ”Jest już za późno”
słowa: Edward Stachura, muzyka: SDM
„Szyba”
słowa: Agata i Martyna Miklaszewskie, muzyka: Janusz Stokłosa
4. BARBARA LUMA z Gim. nr 2 w Mrągowie, Kl. II
Wiersz: Alicja Marzec “Oto ja”
Utwory: “Nie dokazuj”
słowa, muzyka: Marek Grechuta
“Mówiłam żartem”
słowa: Agnieszka Osiecka, muzyka: Jarosław Abramow-Newerly
5. FILIP KIŚLUK z ZS w Baranowie, Kl. III
Wiersz: „Przesłanie Pana Cogito” Zbigniew Herbert
Utwory: ”Zielono mi”
słowa: Agnieszka Osiecka, muzyka:
„Do prostego człowieka”
słowa: Julian Tuwim, muzyka: Janusz Stokłosa
6. DAMIAN KLIM z Gim. w Szestnie, Kl. I
Wiersz: „Nadzieja” Czesław Miłosz
Utwory: ”Moja miłość największa”
słowa: Wojciech Młynarski, muzyka: Włodzimierz Korcz
„Nie chcę więcej”
słowa: Dariusz Rogalski, muzyka: Włodzimierz Korcz

Laureaci eliminacji rejonowych reprezentować będą nasz powiat w ostatnim, wojewódzkim etapie konkursu, który odbędzie się 10 czerwca 2016 r. (piątek) o godz. 10.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych Olsztynie.

Celem Konkursu jest kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, stworzenie dzieciom możliwości zaprezentowania poezji i prozy dziecięcej, a także artystyczna konfrontacja młodych recytatorów.
Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa warmińsko-mazurskiego, którzy prezentują:
- pierwsza grupa wiekowa (klasy I-III) - interpretację jednego utworu poetyckiego
- druga grupa wiekowa (klasy IV-VI) - interpretację jednego utworu poetyckiego
- trzecia ghrupa wiekowa (uczniowie gimnazjum) - interpretację jednego utworu poetyckiego i jednego fragmentu  prozy (proza do 3 min., całość prezentacji max 5 min.)
- czwarta kategoria - konkurs poezji śpiewanej dla gimnazjum - prezentacja 2 utworów poetyckich - śpiewanych oraz jednego utworu poetyckiego - recytacji / cała prezentacja w czasie max. nie przekraczającym 7 min./


Zapraszamy recytatorów, ich rodziny, nauczycieli i inne zainteresowane osoby.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Centrum Kultury i Turystyki zaprasza do udziału w eliminacjach miejskich

61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego,  

które odbędą się 1 kwietnia o godz. 17.00
w sali widowiskowej CKiT

Eliminacje miejskie zakończy recital ŁUKASZA JĘDRYSA, uczestnika i laureata wielu konkursów poezji śpiewanej, w tym Olsztyńskich Spotkań Zamkowych oraz Impresji artystycznych Śpiewające Obrazy..Muzyka młodego artysty jest mocno osadzona w nurcie piosenki poetyckiej, a swoje utwory opiera na gitarze akustycznej i własnym głosie.

1.    KONKURS JEST IMPREZĄ OTWARTĄ – dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych.

2.    KONKURS PROWADZONY BĘDZIE W FORMIE CZTERECH ODRĘBNYCH TURNIEJÓW:

A.    TURNIEJ RECYTATORSKI

-  repertuar obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach: 2 utwory poetyckie oraz prozę;
-  uczestnik wykonuje prozę i 1 utwór poetycki; łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut.


B.    TURNIEJ „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA”
- repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów),
-  dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem),
-    czas występu nie może przekroczyć 7 minut.

do pobrania - KARTY ZGŁOSZEŃ Turniej recytatorski i wywiedzione ze słowa

C.    TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA
-    obowiązuje przygotowanie s p e k t a k l u w oparciu o dowolny materiał literacki (do 30 min).

do pobrania - KARTA ZGŁOSZEŃ Turniej teatrów jednego aktora

D.    TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ
-    repertuar obejmuje 3 utwory śpiewane i 1 recytowany,
-    uczestnik wykonuje 2 utwory śpiewane, 1 utwór recytowany; łączny czas występu nie może przekroczyć 10 minut.
-    przynajmniej jeden utwór musi być oryginalny, tzn. mieć nowo skomponowaną muzykę;

U w a g a: w spotkaniu finałowym nie jest wymagana recytacja.

do pobrania - KARTA ZGŁOSZEŃ Turniej poezji śpiewanej

3.    KONKURS PROWADZONY JEST W DRODZE WIELOSTOPNIOWYCH PRZEGLĄDÓW:
-    środowiskowych, miejskich, gminnych;
-    powiatowych i/lub rejonowych – wg ustalenia wojewódzkiego organizatora konkursu;
-    wojewódzkich – powinny zakończyć się nie później niż 9 maja 2016 r;
-    spotkań finałowych.

4.    WARUNKI UCZESTNICTWA
- przygotowanie interpretacji repertuaru lub zrealizowanie monodramu – którego uczestnik nie prezentował w poprzednich bądź innych konkursach;
- zgłoszenie poprzez złożenie wypełnionej karty zgłoszenia w poniżej podanym terminie we wskazanej placówce kulturalno-oświatowej; w szkołach.

5.    INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE
Spotkania Finałowe odbędą się:
-    turniej A i B  22 – 25 czerwca  2016 r. w Ostrołęce;
-    turniej C  3 – 5 czerwca 2016 r. w Słupsku;
-    turniej D  8 - 11 czerwca 2016 r. we Włocławku

 
* Karty zgłoszeń uczestników prosimy dostarczyć osobiście lub drogą mailową do dnia 18 marca 2016 r. – Dział Organizacji Imprez CKiT w Mrągowie,ul. Warszawska 26, e-mail: j.polomska@ckit.mragowo.pl; j.zapala@ckit.mragowo.pl;  bliższe informacje tel.: 89 743 34 53; 89 743 34 65,

Do pobrania: Regulamin