CKIT - Mrągowo

Centrum Kultury i Turystyki Mrągowo

Nasze miasto jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i zabawy w czasie sezonu letniego, jest jednocześnie doskonałym miejscem do działań marketingowych dla wielu firm krajowych i zagranicznych.

Strona główna > Przeglądy / Konkursy > Przepustka do Mrągowa

PRZEPUSTKA DO MRĄGOWO 2016 !

29 LIPCA, godz. 15.30

Pl. Unii Europejskiej


ŚCIANA W – Tomaszów Lubelski


Sylwester Gumiela – gitara akustyczna, piano, śpiew
Piotr Giska – bas, śpiew
Ewa Wojciechowska – śpiew
 Adam Brodowski – gitara elektryczna, śpiew
Arek Babiarz - perkusja


W Czerni Człek i Kompani – Warszawa


 Bartosz Borowiec- gitara
Grzegorz Duszak – gitara, śpiew
Michał Mościki – kontrabas
Jan Burzyński – perkusja
Piotr Borowiec - śpiew


Caroline and the Lucky Ones – Warszawa


Karolina Jastrzębska - wokal
Piotr Trela – gitara elektryczna
Paweł Piekarski – gitara akustyczna, chórki
Jarosław Cieślak – perkusja
 Jakub Goławski - bas

 

W bieżącym roku "Przepustka do Mrągowa" odbędzie się w innej formule. Zamiast konkursu przebiegać będzie w formie  prezentacji, w których wezmą udział trzy zespoły. Zapraszamy 29 lipca na Pl. Unii Europejskiej. Po występach zespołów na scenie zaprezentuje się ubiegloroczny laureat - Teren C !

 

 

 

TEREN C
Od czasu wygrania Przepustki do Mrągowa zespół pokazywał się na wielu festiwalach, imprezach i koncertach charytatywnych (m.in. na koncercie Symfonia Serc na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane, koncert na rzecz chorego kolegi z jednego ze znanych countrowych zespołów). Może nie było ich tak wiele jak muzycy by chcieli, ale ze względu na fakt, iż w tym czasie wokalistka zespołu została mamą, zespół musiał ograniczyć koncertowanie. Ten czas wykorzystano na nagranie pierwszej płyty, które ukazała się kilka tygodni temu.
W zespole występują: Katarzyna Bednarek, świetna wokalistka, wspaniale interpretująca piosenki, Tomasz Połeć, autor większości utworów, grający na banjo, harmonijce ustnej i wspierający śpiewem. Jakub Kamiński, gitarzysta solowy, aranżer repertuaru grupy oraz twórca piosenek (nie tylko countrowych), Daniel Klemczak, znakomity perkusista, czujący doskonale countrowe klimaty oraz Janusz Frychel, gitarzysta basowy, a także świetny kontrabasista (współtwórca i grający do dziś w Gangu Olsena oraz w Dżemie). Teren C teraz związany jest z Teresińskim Ośrodkiem Kultury, gdzie znalazł znakomite warunki do pracy.
– Wszystkie utwory, które wykonujemy, są o życiu, codziennych sprawach, kłopotach i radościach.  Nie ma tu wymyślonych fabuł. To, co śpiewamy to prawdziwe historie, które przydarzyły się czasem nam, czasem innym ludziom, ale są autentyczne  – mówi mówią członkowie zespołu. – Country to sposób na pokazanie życia. Piosenki te mówią o nie zawsze łatwych sprawach, o porażkach, radościach, problemach, sukcesach, przyjaźni i miłości. Mówią po prostu o życiu.
 

 
******************************************************************************************

PRZEPUSTKA DO MRĄGOWA 2015

Spośród 6 zespołów do występu w Amfiteatrze nad Jeziorem Czos jury wytypowało zespół Teren C, do występu w ramach Pikniku Country w Mieście wytypowało zespół Cashflow. Wieczór uatrakcyjnił koncert ubiegłorocznego laureata konkursu - zespołu PM 2 Collective, a cały dzień przepustowych zmagań podsumował koncert Drink Bar.

PRZEPUSTKA DO MRĄGOWA 2014

Spośród 11 zespołów zakwalifikowanych do konkursu, do występu w Amfiteatrze nad Jeziorem Czos jury wytypowało zespół PM2, do występu w ramach Pikniku Country w Mieście wytypowało zespół Cashflow, natomiast wyróżnienie specjalne przyznano zespołowi GG Aqustic. Wieczór uatrakcyjnił koncert ubiegłorocznego laureata konkursu - zespołu Wheel of Steel, a cały dzień przepustowych zmagań podsumował koncert Sławka Wierzcholskiego & Nocnej Zmiany Bluesa.

PRZEPUSTKA DO MRĄGOWA 2013

Spośród 7 zespołów zakfalifikowanych do konkursu, jury do występu w Amfiteatrze nad Jeziorem Czos wytypowało zespół Wheels of Steel, do występu w ramach Pikniku Country w Mieście wytypowało zespół Memphis Mafia, oraz przyznało wyróżnienie dla zespołu Przytuły Boys. Wieczór zakończył koncert zespołu Gabrysi Mycielskiej WHITE SMOKE oraz Tomasz Szwed.

PRZEPUSTKA DO MRĄGOWA 2012

Nagrodę główną oraz udział w 31. Festiwalu Piknik Country Mrągowo 2012 w Amfiteatrze nad jeziorem Czos zdobyła GABRYSIA MYCIELSKA z zespołem. Do udziału w koncertach Pikniku Country w mieście zaproszone zostały zespoły: COUNTRY ZONE oraz WHEELS of STEEL. Program uświetnił występ zespołu Droga na Ostrołękę a gwiazdą wieczoru była Alicja BONCOL & Koalicja.

PRZEPUSTKA DO MRĄGOWA 2011

Spośród 8 zespołów wytypowanych w pierwszym etapie konkursu, jury wyłoniło 4 laureatów oraz wytypowało nagrodzone zespoły do udziału w 30. Festiwalu Piknik Country Mrągowo 2011 w Amfiteatrze nad jeziorem Czos zespoły: SHANTYMENTALNI, ASIA CIEŚNIEWSKA BAND; w koncertach Pikniku Country w Mieście: JOHN KENTUCKY BAND, RH BLUES. Imprezę poprowadził Wojtek Dudkowski, którego usłyszeliśmy również z zespołem DROGA NA OSTROŁĘKĘ. Wieczór zakończył koncert uznanego zespołu HONKY TONK BROTHERS.

PRZEPUSTKA DO MRĄGOWA 2010

Spośród 6 wykonawców, jury wyłoniło laureatów oraz wytypowało do udziału w XXVIII Festiwalu Piknik Country Mrągowo 2010 zespoły: STREFA 50, WIEŚ BAND BIELANY. Nagrodę specjalną otrzymał Wojciech DUDKOWSKI. Do udziału w koncertach Pikniku Country w mieście zaproszono: NATAN THE BEST oraz laureata nagrody specjalnej. Imprezę poprowadził Przemysław Myszkowski, lider zespołu The Medley, a urozmaiciły ją występy tanecznej grupy Rodeo Dance i zespołu Trace – laureata „Przepustki do Mrągowa 2009”. Sobotni wieczór zakończył koncert Marysi GORAJSKIEJ.