CKIT - Mrągowo

Centrum Kultury i Turystyki Mrągowo

Nasze miasto jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i zabawy w czasie sezonu letniego, jest jednocześnie doskonałym miejscem do działań marketingowych dla wielu firm krajowych i zagranicznych.

Strona główna > Przeglądy / Konkursy > Śpiewające Obrazy
Wizytówką przedsięwzięcia, które nieprzerwanie od 2008 roku odbywa się w Mrągowie, jest różnorodność artystycznych działań, skierowanych do osób, które chcą rozwijać swoje pasje i umiejętności, poszerzać horyzonty,spotkać ciekawych ludzi...        
 

Czy można "wyśpiewać obraz”? Owszem - chociaż brzmi to paradoksalnie, Marek Grechuta udowodnił, że jest to możliwe, tworząc w pełni autorski album „Śpiewające obrazy”, zainspirowany ulubionymi dziełami sztuki.
Mrągowskie Impresje zainspirowane dziełem Artysty zapraszają w 2016 r. na:  

  


 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIOSENKI

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu Jury w składzie: Joanna Kondrat, Jarosław Wasik, Radosław Skubaja i Lech Gołębicki, przyznało następujące miejsca oraz nagrody:

Grand Prix oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 zł otrzymali:
IZABELA SZAFRAŃSKA i PAWEŁ SOKOŁOWSKI z Białegostoku

Ona - dziewczyna z głosem, On – chłopak z gitarą. Duet powstał w Białymstoku 2 lata temu. Izabela Szafrańska pochodzi z Lipnicy Wielkiej- wsi położonej na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim, jest studentką trzeciego roku Kulturoznawstwa studiów międzywydziałowych Uniwersytetu w Białymstoku. Część życia spędziła w Stanach Zjednoczonych poszukując inspiracji muzycznych. Paweł Sokołowski to rodowity białostoczanin. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Paweł jest gitarzystą, kompozytorem, aranżerem utworów, producentem muzycznym. Izabela i Paweł na co dzień są członkami zespołu El Saffron, który tworzy własne europejskie aranżacje do pieśni Żydów sefardyjskich. NajwiększymI osiągnięciami duetu są min.:Grand Prix „Złote Talenty w Złotej Pradze”- Praga 2015, I nagroda – III Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy- Hajnówka 2016,I nagroda – 51. Studencki Festiwal Piosenki – Kraków 2015,I nagroda – 20. OFPA –Rybnik 2016,I nagroda- II Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka- Południca 2016,Nagroda dla najlepszego wykonawcy oraz Hebanowy szczebel do kariery - XXXVII Spotkanie Młodych Autorów i Kompozytorów  Piosenki "SMAK" im. Jonasza Kofty – Myślibórz 2016


II Nagroda w wysokości 1 500 zł trafiła do rąk zespołu:
St. JAMES HOTEL z Katowic

St. James Hotel – alternatywny zespół ze Śląska. Początki istnienia grupy sięgają roku 2009 kiedy to nagrali pierwszą EP i dali się poznać m.in. słuchaczom radiowej Trójki i RMF-u. Jeszcze w tym samym roku, na zaproszenie Instytutu Sztuki, wystąpili w konkursie głównym 45 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W pierwszych miesiącach rozwoju St.James Hotel był obecny na wielu przeglądach i festiwalach. Największe sukcesy zespołu w tym okresie to udział w koncercie półfinałowym do Przystanku Woodstock (z ponad 700 zgłoszeń wyłoniono 28 zespołów), trzecie miejsce na Festiwalu Muzycznym Ku Przestrodze im. Ryśka Riedla i zwycięstwo na festiwalu Generacja, które dało grupie przepustkę na OFF Festival 2010. Świeże brzmienia zespołu inspirowanego twórczością 16 Horsepower, Woven Hand, Black Rebel Motorcycle Club oraz nurtem alt-country pozwoliły grupie znaleźć się zarówno na wspomnianym OFF Festivalu jak i jubileuszowej 30. Rawie Blues i Olsztyńskich Nocach Bluesowych.

III Nagroda - 1 000 zł powędrowała do
  KAROLINY GRZYWIŃSKIEJ z Pasymia
(akomp. Tomasz Banul)

Młoda wokalista, stawia pierwsze kroki w piosence autorskiej. Ukończyła Państwową Szkoła Muzyczną I-go stopnia w Szczytnie w klasie fortepianu. Występuje z akompaniatorem Tomaszem Banul- absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Laureatka m.in.  Grand Prix Talent Roku 2016 w Pasłęku, w br. zwyciężyła także w Festiwalu w Janowcu Kościelnym. Na Impresjach zaprezentowała swój pierwszy, własny utwór pt. „Złote miasto”.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzy dalszych sukcesów artystycznych!

Pomimo odwołania jutrzejszego koncertu galowego z powodu choroby KORTEZA, mamy nadzieję że LAUREATÓW tegorocznych Impresji usłyszymy jeszcze w Mrągowie!

************************************************************************

TERMIN:26.11.16     GODZ. 16.00 WSTĘP WOLNY

Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby posłuchać tego co muzycznie mają do powiedzenia tegoroczni uczestnicy OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PIOSENKI! Wstęp wolny.    

Wystąpią:
IZABELA SZAFRAŃSKA i PAWEŁ SOKOŁOWSKI
LES BIGOS
PRZEMEK MARUCHACZ
ZUZA WIŚNIEWSKA
akomp. Marcin Wójcik
DUET GRACZYK - KAMIENIECKA
MR. SPRAK
KAROLINA GRZYWIŃSKA
akomp. Tomasz Banul
ST. JAMES HOTEL

   

W jury zasiądą:
  

JOANNA KONDRAT
wokalistka, uznawana za jedną z najlepszych autorek tekstów młodego pokolenia, laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym za interpretację utworów Marka Grechuty na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu

JAROSŁAW WASIK
z wykształcenia aktor, wokalista i kulturoznawca, z zamiłowania autor tekstów i organizator imprez artystycznych, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

  

SKUBAS
czyli Radosław Skubaja, kompozytor, gitarzysta i wokalista. Ceniony za autentyczność, prostotę i talent do tworzenia niebanalnych piosenek.

     

REGULAMIN 
KARTA ZGŁOSZEŃ                    

 

Warsztaty UWOLNIJ MUZYKĘ z Soltan Art. Group 

TERMIN:26.11.16     GODZ. 13.00 - 15.00

Jeśli GRASZ, ŚPIEWASZ, KOMPONUJESZ - OBECNOŚĆ OBOWIĄZAKOWA!

W programie warsztatów m.in. Na czym polega Loop Station? Jak wykorzystać i nagrać naraz wiele instrumentów, by  skomponować utwór? Sposoby na proces twórczy i wiele innych, muzycznych ciekawostek!
Uczestnicy mogą przynieść na warsztat własne instrumenty.

Zajęcia poprowadzi MICHAŁ SOŁTAN -  multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona! By wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a następnie wysłać go mailem na adres: j.polomska@ckit.mragowo.pl lub dostarczyć do CKiT/dział organizacji imprez. 


PLIKI DO POBRANIA:
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

  


WIDOWISKO – muzyka, lasery, taniec     MICHAŁ SOŁTAN - koncert

 TERMIN:26.11.16     GODZ. 20.00    Wstęp WOLNY! 

W ramach Impresji, zapraszamy na niezwykłe widowisko, do krainy malowanej światlem, dźwiękiem i ruchem. Wystąpią: Mrągowska Scena Tańca Współczesnego i Teatr Światła, w oprawie świetlnej MPF Dariusz Naworski. Wieczór wypełni  muzyka MICHAŁA SOŁTANA. Niektórzy nazywają go „Człowiek Orkiestra”, „Polski Ed Sheeran” czy „Polski Jarle Bernhoft”. To uznani światowi twórcy, którzy kultywują ideę „One Man Band”. Sołtan odnajduje się znakomicie w tym zestawieniu, bo tworzy jak oni – po swojemu, przy użyciu loop station. Przy pomocy wielu instrumentów takich jak wokal, gitary, ukulele w tym U-BASS, instrumenty klawiszowe, beatbox, perkusjonalia samodzielnie tworzy akompaniament pod swoje teksty. Wydał dwie płyty z jazzowym zespołem Imagination Quartet, które cieszą się dużym uznaniem. Z projektem koncertował w Chinach, Danii, Niemczech, Polsce. W marcu tego roku wydał autorski singiel „Pan Sowa”.

  

KONCERT GALOWY Z KORTEZEM

 TERMIN:27.11.16     GODZ. 18.00       wstęp BILETOWANY*

W ramach koncertu wręczone zostaną nagrody LAUREATOM Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki oraz będzie miał miejsce koncert KORTEZA - laureata tegorocznych Fryderyków, jednego z największych wschodzących talentów na naszym rynku muzycznym. Towarzyszyć mu będzie gość specjalny MASHA QRELLA piosenkarka tworząca muzyczną awangardę Berlina (warto dodać, że jej piosenka Destination Vertical trafiła na ścieżkę dźwiękową popularnego serialu Chirurdzy).    

"Kortez gra niesamowite koncerty, które na długo pozostają w pamięci. Głos, charyzma i prawda, która bije z jego piosenek to jego siła, która sprawia, że publiczność słucha jak zahipnotyzowana (...).  Aż chce się sparafrazować jego słowa i powiedzieć: dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy tworzą taką muzykę. Tak prostą, a tak piękną, można rzec wręcz magiczną."
W ramach Impresji artystycznych ŚPIEWAJĄCE OBRAZY, zapraszamy na wyjątkowy koncert charyzmatycznego artysty obdarzonego cudownym, głębokim głosem z którego umiejętnie korzysta. Jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Podbił polską scenę muzyczną albumem „Bumerang”, który jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. Kilka lat temu zaczął śpiewać. Dziś jego płyta zyskała status Platynowej Płyty, a utwór „Zostań” stał się ogromnym przebojem.

* Bilety: 55 zł - przedsprzedaż do dnia 31.10.2016 r., 65 zł - od 01.11.2016 r., do nabycia w recepcji CKiT (ul. Warszawska 26), tel. 89 743 34 66, 89 743 34 73 oraz przez ekobilet.

ORGANIZATOR

PATRONAT


WSPÓŁPRACASPONSORZY

  

 

       PATRONAT MEDIALNY
 

 

Przeżyjmy to jeszcze raz! Zatrzymane w kadrze chwile z Impresji 2015. Fot. Arek Dziki