CKIT - Mrągowo

Centrum Kultury i Turystyki Mrągowo

Nasze miasto jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i zabawy w czasie sezonu letniego, jest jednocześnie doskonałym miejscem do działań marketingowych dla wielu firm krajowych i zagranicznych.

Strona główna > Sport i rekreacja > Boiska Orlik 2012

 

Zainteresowane grupy prosimy o dokonywanie rezerwacji u animatorów:

 

    Animator: Łukasz Ranachowski -  tel. 695 034 568

   Animatorzy: Radosław Rogowski, Marcin Haponik - tel. 695 034 575

 

Moje Boisko - Orlik 2012 to program rządowo-samorządowy, mający na celu wybudowanie boisk sportowych w każdej gminie na terenie całej Polski do 2012 roku.

Projekt "Strefa Orlika - Mrągowskie Mini Euro" nagrodzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki!

13.10.2012 w czasie ogólnopolskiego finału Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska w warszawskim Torwarze, Pani Minister Sportu i Turystyki – Joanna Mucha nagrodziła pamiątkowymi dyplomami laureatów konkursu Moje Euro na Orliku, w którym mrągowskie Orliki zajęły pierwsze miejsce w województwie Warmińsko-Mazurskim. Projekt „Strefa Orlika” - Mrągowskie Mini Euro, który odbył się w Mrągowie w czasie mistrzostw Europy w piłkę nożną  znalazł się tuż przed imprezą „Mini Euro Sportika-Orlik 2012 Powiatu Nowomiejskiego” w gminie Nowe Miasto Lubawskie, który zajął 2 miejsce w województwie oraz „XI Międzynarodowym Turniejem Piłki Nożnej Żaków o Puchar Prezesa PZPN” w Olecku - 3 miejsce. Główna nagroda – 6000 zł, będzie przeznaczona na wyposażenie Orlików w dodatkowy sprzęt sportowy.


MRĄGOWSKIE "ORLIKI" WYRÓŻNIONE PRZEZ MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI!

Przedstawiciele Mrągowa zaprezentowali doświadczenia związane z funkcjonowaniem w Mrągowie dwóch kompleksów „Moje Boisko Orlik 2012” w Warszawie, dnia 12.12.2011 podczas Pierwszej Ogólnopolskiej Konferencji „STREFA ORLIKA – Partnerstwo Lokale – Potencjał jest w nas”, w której uczestniczyło 106 przedstawicieli jednostek samorządowych oraz animatorów obiektów Moje Boisko Orlik 2012 z całej Polski. Konferencję otworzyła Pani Joanna Mucha – Minister Sportu i Turystyki. Podczas konferencji animatorzy i wolontariusze z Mrągowa zaprezentowali działania realizowane na „Orlikach”, które ukazują, że istota sukcesu leży w partnerstwie lokalnym tworzonym wspólnie przez animatorów, mieszkańców miasta i stowarzyszenia, co potwierdziła obecna Pani Otolia Siemieniec – Burmistrz Miasta Mrągowo.

 

Organizatorem konferencji było Ministerstwo Sportu i Turystyki, a koordynatorem MSIS – Mazurskie Stowarzyszenie Inicjatyw Sportowych. Obecność przedstawicieli mrągowskiego „Orlika” i władz Mrągowa, to efekt działań realizowanych przez Gminę Miasto Mrągowo w związku z wykorzystaniem „Orlików”, inspirującą współpracą samorządu z III sektorem, a także kontynuacja myśli przedstawionej podczas konferencji „Sport Zmienia – Partnerstwo Lokalne – Wolontariat Sportowy” zorganizowanej w Mrągowie w październiku 2011 roku. 

 

KOLEJNY ORLIK NA TERENIE MRĄGOWA!

W dniu 6.XII.2010 odbyło się oficjalne otwarcie kompleksu boisk "Orlik" przy Zespole Szkół nr 4. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Mrągowa Otolia Siemieniec, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 Mariola Dziamałek, przewodniczący Sejmiku Wojewódzkiego Julian Osiecki oraz jeden z uczniów szkoły.


Oficjalne otwarcie pierwszego mrągowskiego Orlika odbyło się 2.V.2009 roku przy ulicy Żołnierskiej 6 (na terenie byłej jednostki wojskowej).

 

Obiektami zarządza Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Zdrowe i uśmiechnięte społeczeństwo 

Boiska w Mrągowie zostały zbudowane z myślą o wszystkich mieszkańcach Mrągowa. Dzieciach, dorosłych, a także szkołach i klubach sportowych. Orliki w Mrągowie są bardzo dobrze wyposażone, każdy zainteresowany ma możliwość bezpłatnego korzystania ze sprzętu do gier zespołowych. Osoby zainteresowane mają możliwość rezerwacji boiska, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu rezerwacji. Boiskiem opiekują się animatorzy.