CKIT - Mrągowo

Centrum Kultury i Turystyki Mrągowo

Nasze miasto jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i zabawy w czasie sezonu letniego, jest jednocześnie doskonałym miejscem do działań marketingowych dla wielu firm krajowych i zagranicznych.

Strona główna > Sport i rekreacja > Plaża miejska

Informujemy, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mrągowie po przeprowadzeniu wizualnej  oceny jakości wody w miejscu wykorzystywanym do kąpieli nad jeziorem Czos w Mrągowie os. Grunwaldzkie odwołuje wprowadzony dnia 25.07.2016r. tymczasowy zakaz kąpieli.

Mrągowo, dn. 27.07.2016 r.

 

*** Centrum Kultury i Turystyki zarządza plażą przy os. Grunwaldzkim. Jest to miejsce wykorzystywane do kąpieli, strzeżone w godz. 10.00-18.00. Pracuje na nim 2 ratowników. Ewentualne uwagi dotyczące miejsca wykorzystywanego do kąpieli, w tym pracy ratowników prosimy składać na adres sport@ckit.mragowo.pl lub drogą telefoniczną 89 743 3472.

Centrum Kultury i Turystki w Mrągowie w sezonie letnim zatrudnia ratowników na kąpielisku miejskim (plaża przy os. Grunwaldzkim).

Wymagania:
- uprawnienia starszego ratownika WOPR
- uprawnienia ratownika WOPR
- posiadany aktualny kurs KPP dla ratowników
- doświadczenie w pracy na kąpielisku
- ważna książeczka ratownika ( badania i składki)

Podania wraz z uprawnieniami prosimy składać w terminie 1.05-10.06 w  sekretariacie CKiT. Dodatkowych informacji udziela Cybul Waldemar - tel. 601628006.

 

*** Na drugiej plaży przy ul. Jaszczurcza Góra, zarządzanej przez TBS Karo, funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego prowadzona przez firmę Kanu Lech Musiejuk (więcej).

 

*** Informujemy organizatorów wypoczynku letniego o konieczności wynajęcia dodatkowo ratowników do indywidualnej opieki nad grupami zorganizowanymi korzystającymi z wypoczynku w miejscach wykorzystywanych do kąpieli.


*** W okresie wakacyjnym na jeziorach Warmii i Mazur nie wolno będzie pływać skuterami i motorówkami w pobliżu kąpielisk. Tak stanowi obowiązujące do końca września rozporządzenie wojewody warmińsko-mazurskiego.
Od 1 maja na jeziorach Warmii i Mazur nie będzie wolno pływać statkiem o napędzie mechanicznym bliżej niż 100 metrów od granic kąpielisk zorganizowanych i prowizorycznych, przystani, portów oraz wypożyczalni sprzętu pływającego. Zgodnie z naszymi przepisami, statek o napędzie mechanicznym to także skuter wodny, poduszkowiec lub wodolot.

Zakaz nie dotyczy:

1) statków rozpoczynających i kończących jazdę, poruszających się z minimalną prędkością, w przypadku zachowania należytej ostrożności, bez stwarzania zagrożenia dla osób kąpiących się i wypoczywających na wodzie;
2) statków prowadzących akcję ratowniczą;
3) statków prowadzących inne działania związane z bezpieczeństwem powszechnym, w tym statków biorących udział w ćwiczeniach i manewrach;
4) statków wykonujących zadania interwencyjne i kontrolne w służbie publicznej, wynikające z odrębnych przepisów.

Zakaz pływania skuterami i motorówkami blisko kąpielisk na jeziorach w woj. warmińsko-mazurskim obowiązuje już dziesiąty sezon. Za jego złamanie grozi kara grzywny do 5 tys. zł.