CKIT - Mrągowo

Centrum Kultury i Turystyki Mrągowo

Nasze miasto jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i zabawy w czasie sezonu letniego, jest jednocześnie doskonałym miejscem do działań marketingowych dla wielu firm krajowych i zagranicznych.

Strona główna > Zajęcia artystyczne > Rękodzieło artystyczne

Rękodzieło artystyczne – decoupage, sutasz, filcowanie, ceramika      
 

Zajęcia, podczas których pod kierunkiem Alicji Naworskiej-Kotelon można nauczyć się różnych technik rękodzielniczych:

decoupage - zdobienie przedmiotów, polegające na przyklejaniu wzorów na powierzchnie z drewna, metalu, szkła, tkaniny, plastiku, ceramiki i innych;

sutasz – rodzaj haftu ręcznego ze specjalnych pasków z wiskozy zwanych sutaszami, z których można tworzyć niepowtarzalną biżuterię i ozdoby;

filcowanie (inaczej spilśnianie) - tworzenie wielobarwnych wyrobów (broszek, wisiorów, ozdób) za pomocą łączenia włókien wełny.

ceramika - tworzenie przedmiotów użytkowych oraz form ozdobnych z gliny

 

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godz. 17.00 w sali plastycznej.

 Opłata za zajęcia wynosi 60 zł miesięcznie.

 

Decoupage

Decoupage wywodzi się z francuskiego słowa „decouper”, w Polsce używa się spolszczenia- „dekupaż”. W obu wypadkach oznacza to „wycinanie”. Właśnie wycinanie jest podstawą tej techniki. Najprostsza definicja brzmi - decoupage jest techniką zdobienia przedmiotów, która polega na przyklejaniu wzoru wyciętego z papieru lub serwetki na odpowiednio przygotowaną powierzchnię. Można do tego celu wykorzystać drewno, metal, szkło, tkaninę, plastik, ceramikę, karton i wiele innych. Klasyczny decoupage polega na umiejętnym przyklejeniu wzoru z serwetki bądź papieru oraz takie pokrycie go lakierem, aby motyw nie był wyczuwalny i wyglądał jak namalowany.

 

Sutasz

Ceramika 

oraz łącznie technik...

np. beading (haft koralikowy)/ceramika