CKIT - Mrągowo

Centrum Kultury i Turystyki Mrągowo

Nasze miasto jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i zabawy w czasie sezonu letniego, jest jednocześnie doskonałym miejscem do działań marketingowych dla wielu firm krajowych i zagranicznych.

Zapraszamy młodzież gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych na spotkania Teatru.


Grupa powstała w 2013 r. w Pieckach a jej założycielem jest instruktor teatralny Paweł Kisiel. Od września tego roku zajęcia odbywają się w CKiT. 

Grupa skupia młodych pasjonatów teatru, którzy pod opieką reżysera realizują spektakle wg autorskich scenariuszy a także na podstawie literatury. Sposób tworzenia w dużej mierze uwarunkowany jest tematyką młodzieżową. Scenariusze często powstają na podstawie osobistych przeżyć i tekstów młodzieży, a ich wspólne tworzenie daje efekty w postaci bardziej zaangażowanej gry aktorskiej. W swoim dorobku grupa ma kilkanaście inscenizacji i przedstawień autorskich, m.in.: „Insania”, „Historia z Mazur wyjęta”, „Jasełka 2014”, „Historia z Łapą w tle”, „Historia głębokiej treści”,  „Zagubieni w czasie”, „Mazurskie chrzciny – historia nosząca nasze imiona”, „Królewna śnieżka, czyli ambaras nie z tej Ziemi” (wyróżnienie podczas przeglądu teatrów „Płośnickie Lato Teatralne”), „Tak przeżywam to”, „Dotknięci słowem” oraz multimedialne widowisko słowno-muzyczno-tanecznego pt. „Inferno Amore”. Młodzież z Insanii nagrała także teledysk do utworu „Moja fujara” zespołu „Łydka Grubasa” oraz wystąpiła w filmach lokalnych twórców jak „Pokolenie” i „List do Ciebie” Lidii Moroz, „Czas krwi” Jana Miklusza w reżyserii Pawła Kisiela.


Osoby, które chcą rozwijać talent aktorski, zapraszamy na zajęcia w sobotę o godz. 10.00 w sali widowiskowej.