Deprecated: Function session_register() is deprecated in /public_html/cms/system/auth.php on line 31
CKiT - Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowo - Festiwal Grand OFF

CKIT - Mrągowo

Centrum Kultury i Turystyki Mrągowo

Nasze miasto jest wspaniałym miejscem do wypoczynku i zabawy w czasie sezonu letniego, jest jednocześnie doskonałym miejscem do działań marketingowych dla wielu firm krajowych i zagranicznych.

Strona główna > Kino Zodiak > Festiwal Grand OFF

Festiwal Grand OFF – Najlepsze Niezależne Filmy Świata to najważniejsza w Polsce inicjatywa promująca kino niezależne. To również jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie kina niezależnego na całym świecie. Misją Grand OFFu jest zaprezentowanie i wyróżnienie najlepszych niezależnych filmów nadsyłanych z różnych zakątków świata, a także nagrodzenie ich twórców. Realizacja celu odbywa się na drodze  nominowania zgłoszonych produkcji. Laureaci wyłonieni są przez członków Kapituły Grand OFF – reprezentantów środowisk filmowych z 30 krajów świata. Zwieńczeniem festiwalu jest uroczysta ceremonia rozdania nagród – od 2006 roku organizowana w Warszawie, każdorazowo gromadząca 400 wybitnych postaci światowego kina. Po festiwalu wszystkie prezentowane filmy pokazywane są w kinach studyjnych w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce.

Początkowo filmy nadsyłano tylko z kontynentu europejskiego. Były one nominowane w 9 kategoriach: fabuła, reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, aktor, aktorka, dokument, animacja. W 2008 roku nominacje ogłoszono również w kategorii: najlepszy film pozaeuropejski. Ze względu na przerastające oczekiwania zainteresowanie nową kategorią, a także ciepłe przyjęcie członków kapituły Grand OFF i polskiej widowni, podwoje honorowych nagród Grand OFF zostały otwarte na filmy z całego świata. W ten sposób Grand OFF – Europejskie Nagrody Filmów Niezależnych stały się Grand OFF – Światowymi Nagrodami Filmów Niezależnych, a następnie Grand OFF – Najlepszymi Niezależnymi Filmami Świata. W 2012 roku na specjalną prośbę Allana Starskiego utworzono dodatkową kategorię: scenografia i kostiumy.

Na 9. Festiwal nadesłano 1810 filmów z 105 krajów świata spośród których nominowano 56 filmów.

źródło: http://www.grandoff.eu

 

Centrum Kultury i Turystyki, w ramach współpracy z Fundacją Cinema Art,

zaprasza w dniach 1 – 3 lutego 2016 r. na pokaz pokonkursowy

9. GRAND OFF.  Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata.

Sugerowany wiek od 15 lat.
Wstęp wolny.


PONIEDZIAŁEK /1 lutego/, godz. 18.00 

Kategoria: NAJLEPSZA FABUŁA

„Los Huesos del Frío” / „Cold ́s bones” [20’]

Reżyseria: Enrique Leal, Osoba nagrodzona: Enrique Leal, Hiszpania 

Domi wyrusza w podróż, która ma na celu sprowadzenie brata z powrotem do domu. Podróż w sam środek wojny, głodu i okrucieństwa. Podróż, która ją zmieni na zawsze.

Kategoria: NAJLEPSZA REŻYSERIA 

„Porn Punk Poetry”  [39’]

Reżyseria: Maurice Hübner, Osoba nagrodzona: Maurice Hübner, Niemcy

Męska prostytutka próbuje uciec przed skrywanymi od dawna uczuciami. Nieoczekiwane czułe spotkanie z młodą kobietą konfrontuje go z jego prawdziwymi pragnieniami i wystawia jego całe życie na próbę

„Smutne Potwory” / „Sad Monsters” [30’]

Reżyseria: Justyna Tafel, Osoba nagrodzona: Justyna Tafel, Polska

Księżniczka ma 6 lat i najlepszego tatę na świecie. Tylko ona wie, że jej tata tak naprawdę jest dzielnym rycerzem, który walczy ze strasznym potworem. Najgorsze są noce, kiedy mama ma dyżur w szpitalu, a Księżniczka zostaje w domu sama. Jeśli tata długo nie wraca, to znak, że potwór może zaatakować…

Kategoria: NAJLEPSZY SCENARIUSZ 

„Bruder” / „Brother” [28’]

Reżyseria: Jarek Duda, Osoba nagrodzona: Jarek Duda, Niemcy

24-letni Łukasz chce wydostać się ze środowiska, w którym żyje. Marzy o tym, by ktoś go docenił i o tym, czego brakuje w jego życiu: o lojalności. Kiedy jego społeczny awans zaczyna się urzeczywistniać, śmierć jednego z rodziców, z którym kontakt urwał się dawno temu, sprowadza na próg jego mieszkania młodszego, 13-letniego brata, Kamila.

WTOREK /2 lutego/, godz. 18.00 

Kategoria: NAJLEPSZY MONTAŻ

„Happy Thoughts” [14’]

Reżyseria: Layke Anderson, Osoba nagrodzona: Layke Anderson, Wielka Brytania

Przywołując duchy klasycznej opowieści, para przeciwników staje ramię w ramię w obliczu katastrofy.

Kategoria:  NAJLEPSZA AKTORKA 

„Stavanger” [38’]

Reżyseria: Arto Sebastian, Osoba nagrodzona: Ulrike Krumbiegel, Niemcy

Film opowiada historię farmerki Marty, którą po nagłej śmierci męża, ogarnia dojmujące poczucie samotności, smutku i zwątpienia. Nie radząc sobie ze stratą neguje rzeczywistość i chwyta się w końcu tego, co jej zostało po mężu – jego kochanki.

Kategoria: NAJLEPSZY AKTOR 

„Ojcze masz” / „Father’s day” [36’]

Reżyseria: Kacper Lisowski, Osoba nagrodzona: Arkadiusz Jakubik, Polska

Bohaterem “Ojcze masz” jest Marcel, punkrockowy muzyk. Chociaż jest już po czterdziestce, nadal się nie ustatkował. Zgodnie z hasłem ‘no future’ żyje od koncertu do koncertu, od imprezy do imprezy. Któregoś wieczoru spotyka Basię, swoją dawną przyjaciółkę. Ona też ma być przygodą jednej nocy, ale ostatecznie kieruje życie Marcela na zupełnie nowe tory.

Kategoria: NAJLEPSZY DOKUMENT 

 „Punkt wyjścia” / „Starting Point” [26’]

Reżyseria: Michał Szcześniak, Osoba nagrodzona: Michał Szcześniak, Polska

Aneta „zbuntowała się całkowicie” w wieku 19 lat. Trafiła do więzienia za morderstwo. Dziewięć lat później codziennie wyjeżdża poza mury zakładu karnego do domu spokojnej starości, gdzie mieszka chora od najmłodszych lat pani Helena. W jej odczuciu Aneta ma w życiu wszystko, dlatego namiętnie dopytuje dziewczynę o jej życie. Anetę czeka próba, w której pomoże jej pani Helena.

ŚRODA /3 lutego/, godz. 18.00 

Kategoria: NAJLEPSZA ANIMACJA

„Automatic Fitness” [21’]

Reżyseria: Alejandra Tomei & Alberto Coucreiro, Osoba nagrodzona: Alejandra Tomei & Alberto Coucreiro

Niemcy

Tragikomedia oparta na pomyśle ciągłego przyspieszenia. Film o szaleństwie codziennego życia, o tym, jak automatycznie zmuszeni jesteśmy żyć, pracować, oddychać, myśleć… istnieć.

Kategoria: NAJLEPSZA SCENOGRAFIA  

„Asta” [15’]

Reżyseria: Oliver Koos, Osoba nagrodzona: Jill Kibbey & Stephanie Blonduel, Luksemburg

Rok 1929. Szlachetnie urodzony Henrik L. melduje się wraz z rodziną w Grand Hotelu. Jednak powód jego wizyty jest raczej nieprzyjemny: jego syn jest ciężko chory i wymaga leczenia. Państwo L. przezywają trudny okres związany z chorobą syna i krachem na giełdzie. Henry chowa się w barze hotelowym i tam poznaje femme fatale Astę Nielsen. Daje się uwieść jej tajemniczej aurze i popełnia cudzołóstwo.

„Azurite” [25’]

Reżyseria: Maud Garnier, Osoba nagrodzona: Alexia Crisp-Jones & Antoine Fenske, Francja

Osiemnastoletnia Salome pracuje u swojego ojca, malarza uwielbianego za błękit. Jednak ojciec jest stary i nie jest w stanie stworzyć słynnego odcienia. Salome ma nadzieję, że ojciec przekaże jej swoją tajemnicę, jak dotąd zazdrośnie strzeżoną.

Kategoria: NAJLEPSZY FILM POLSKI

„Niewidzialne” / „Invisible” [22’]

Reżyseria: Zofia Pręgowska, Osoba nagrodzona: Zofia Pręgowska

Bohaterką filmu jest niewidoma poetka pani Krystyna. Akcja filmu rozgrywa się w maluteńkim warszawskim mieszkanku, którego pani Krystyna z racji swojego stanu zdrowia nie jest w stanie już samodzielnie opuszczać. Zdana na innych, nieustannie komentuje otaczający ją świat pisząc poezję.

Zobacz więcej. Filmy nagrodzone 2015Tytul: Assasin\'s Creed
Seans: 19.30